Svaki uređaj koji je smočen trebalo bi odmah ugasiti i izvaditi iz njega bateriju ukoliko je to moguće, te ga što prije donijeti u servis, po mogućnosti dok je još mokar. Takvom reakcijom smanjujete trošak i znatno povećavate šanse za popravak vašeg iPhone-a ili opčenito bilo kojeg smartphone-a.
No, nažalost, idealni slučajevi su se pokazali kao vrlo rijeki, te se češće smočeni aparati prvo stavljaju u rižu, čeka se po nekoliko dana da se posuše i nakon toga se pokušavaju upaliti ili, što je još gore, puniti. U ovakvim slučajevima voda je imala vremena napraviti veću štetu – oksidacija je uhvatila šarafe i metalne dijelove aparata, tekućina koja se posušila za sobom je ostavila bijeli trag sličan kamencu koji nije ništa manje vodljiv nego prije, već ga je samo teže očistiti. Nakon toga je trošak daleko veći, a šanse za popravak su manje, stoga apeliramo da u situacijama kad je uređaj zahvaćen tekućinom reagirate što je brže moguće. No, ne očajavajte ni u situacijama koje nisu idealne i ne odustajte unaprijed, uređaj uvijek možete donijeti na dijagnostiku. Više informacija o našem servisu iPhone uređaja pogledajte ovdje.
Kod iPhone uređaja postoji sigurnosni sustav koji na prve znakove vode “ubija” bateriju te gasi telefon kako bi se umanjila šteta. Takav telefon vjerojatno treba samo čišćenje od oksidacije i vodljivih spojeva, no ako ste ga pustili da se posuši pa stavili na punjač da se puni tada njegov sigurnosni sustav nema nikakvog smisla i telefon će pretrpiti velika oštećenja.