Audio kompajler ili audio čip (U62)
Ukoliko Vam ne radi mikrofon ili malo radi pa malo ne (rjeđe i ušni zvučnik) i to isključivo kod poziva, dok na Viber, Skype ili sličnim VOIP pozivima sve radi ispravno, tada je krivac U62 audio čip – najčešći kvar na matičnim pločama iPhone-a 4. Do njega dolazi isključivo od padova ili jačih udaraca.
Konektor baterije
Nestručno otvaranje ili jaki udarci mogu dovesti do odlemljivanja konektora sa matične ploče. Uređaj ne pali, na punjaču se pokaže jabuka i čim odspojite kabel jabuka se gasi. Najčešće se događa kod iPhone 4/4S uređaja.
Wi-Fi signal
Signal WiFi-ja je na pola jačine ili pak uopće ne nalazi nište te je u rijetkim slučajevima sklopka za paljenje/gašenje WiFi-ja siva i nemoguće ju je uključiti. Kod jakih udaraca ili doticaja sa vlagom dolazi do ovakvih grešaka i to isključivo kod iPhone 4 modela.
Wi-Fi čip
Najčešći kvar na iPhone-u 4S je nemogućnost uključivanja WiFi-ja. Naime, kod ovih uređaja postoji tvornička greška sa WiFi čipom koja sama od sebe u potpunosti onemogući rad WiFi-ja i bluetootha. Nema nekog posebnog razloga zašto se ovaj kvar pojavljuje, mnogi korisnici kažu da im se kvar pojavio prilikom update-a na iOS7+, ali kod nas u servisu vidjeli smo dosta uređaja sa iOS 5 koji su imali istu grešku. Također, ni očuvanost uređaja nije bitna jer apsolutno očuvani uređaji imaju podjednako čestu pojavu ove greške kao i oni manje čuvani.
Pozadinsko osvjetljenje ekrana
Na uređaju nema slike, a u pozadini ga čujete da radi, čak se možete i javiti povlačenjem napamet prstom po ekranu. Ovakav kvar je vrlo čest kod oštećenja od vode ili pak kod ugradnje neoriginalnih panela. Pojavljuje se kod svih modela iPhone-a podjednako.
Konektori na ploči
Svi konektori na ploči su izrađeni od plastike te se nepravilnim otvaranjem ili otkopčavanjem kablova sa ploče oni mogu potrgati. Njihovo mijenjanje je skupo i komplicirano, radi se često i o 50-tak pinova koje treba nanovo lemiti na površini od svega jednog do dva centimetra.
Čipovi punjenja
Kod svih iPhone modela u određenim situacijama stradavaju čipovi zaduženi za punjenje. To uglavnom nisu glavni čipovi za punjenje već zaštitni čipovi punjenja čija je funkcija da upravo oni izgore kako ne bi izgorio glavni power čip. Kod iPhone 3GS, 4 i 4S modela to je za nas sada već rutinski posao i obavlja se vrlo brzo i financijski vrlo isplativo. Kod iPhone 5, 5C i 5S uređaja nažalost nije tako jednostavno te dolazi do kvara na daleko skupljem i kompliciranijem čipu U2. Iz tog razloga preporučujemo da uvijek koristite isključivo original punjače kod punjenja. Dakle, ukoliko se na Vašem iPhone 4 ili 4S uređaju događa da telefon pokazuje da puni, a ne puni ili pak ne reagira na punjač uopće, moguće je da je u pitanju kvar na matičnoj ploči. Kod iPhone 5, 5C i 5S uređaja simptomi U2 čipa su najčešće brzo pražnjenje telefona, a rjeđe dugo punjenje uz jače grijanje ili mogućnost punjenja samo dok je uređaj ugašen, a kada se upali ne prepoznaje punjač.
Pojačalo GSM signala
Česti kvar kod praktički svih iPhone-a koji su padali previše puta je loš GSM signal. Kod ovoga kvara najčešće se ne mijenja pojačalo signala već se ono samo skida, čisti, nakuglava i vraća na ploču. Sličan kvar može nastati i sam od sebe bez da mu je uzrok neki vanjski utjecaj. Čest simptom, uz loš signal, može biti i nemogućnost ostvarivanja poziva iako signal naizgled ima punu jačinu. U ovome slučaju neispravno pojačalo je potrebno zamijeniti novim gdje se radi već opisani postupak samo se ne vraća stari čip već se stavlja novi.
Naravno ovo je vrlo mali postotak kvarova koji su mogući na matičnoj ploči. Konstantnim proučavanjem novih tehnologija i učenjem svaki dan razvijamo nova rješenja za sve više kvarova sa kojima se susrećemo. Ukoliko i Vi imate kvar za koji su Vam u drugim servisima koji nisu specijalizirani za popravak matičnih ploča rekli da ga je nemoguće popraviti slobodno se obratite u naš iPhone servis za besplatnu dijagnostiku kvara i popravak.